“Земная жизнь Господа Иисуса Христа” (из лекции проф. Лутгардта) Сп.-б 1896

Ознайомитися з книгою можна за лінком:
Церква “Добра Новина” міста Нетішин відсвяткувала 30-літній ювілей!
17 жовтня 2021 року Церква Добра Новина м.Нетішин Хмельницької обл. відзначила потрійне свято: 30 років Церкви, 30 років служіння пастора Калабського Олександра та Свято Подяки.
Зібрання відвідали громадські діячі, освітяни, а також служителі зі всієї України, в тому числі Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Паночко М.С. Михайло Степанович поділився проповіддю, зауваживши, що головна місія Церкви сьогодні – бути євангельською та христоцентричною.
В музичній частині прийняли участь гурт “Вефіль”, на чолі з Віктором Вознюком, народна артистка України Оксана Білозір, яка презентувала нову християнську пісню, а також члени Церкви.
Церква “Добра Новина” щиро дякує усім за вітання і бажає Господніх благословінь для християн України.
Про заклики до покаяння
Це не перша брошура чи книга, яку я зустрічаю про гріхи християнської Церкви щодо інших релігій чи народів. Таких матеріалів немало. За своє життя також не раз бачив як християни публічно (в тому числі і на державному рівні) вибачалися за гріхи своїх попередників. Це, звісно, робити нелегко, проте все ж мужньо і правильно. З іншого боку, я не зустрічав жодної книги інших народів чи релігій, які би вибачалася за гріхи щодо християн (не виключаю, що я просто був обмежений в доступі до таких матеріалів). Цих гріхів не менше, можливо і більше – християнство залишається найбільш гнаною релігією. Інформацій портал Собор повідомляє “щодня в Нігерії за віру вбивають 17 християн”. Це я пишу не для того, щоб зараз когось звинуватити. Просто хочу сказати, що часто критика і бачення проблеми занадто однобоке. ЗМІ, історики смакують гріхи християн, при цьому мовчать про інших. Закликають вкотре каятися за “хрестові походи” тисячолітньої давності, проте не бачать 17 вбитих християн щодня лише в Нігерії. Звичайно, заклики до покаяння найкраще звучать зсередини. Власне, брошура, яка на фото, як і більшість літератури, яку я зустрічав на цю тему, написана християнами. Просто, коли ви вкотре почуєте, яка несправидлива Церква і як багато в ній зла, не спішіть вірити цьому беззаперечно. Процес критичного самоаналізу тут відбувається краще не лише в порівнянні з іншими віруваннями, але й в порівнянні зі ЗМІ чи тим більше політичними силами.
Олег Калабський.

Моя відповідальність у кризових ситуаціях
На базі Університету ім.В.Ф.Марцинковського пройшов тренінг Івана Жураковського на тему “Моя відповідальність у кризових ситуаціях”.
Калабський Олександр “Християнський світогляд”
Калабський Олександр, доктор богослов’я, Голова Ради Засновників Університету ім.В.Ф.Марцинковського.
Привет вам Христово цветущее племя!
Думаю, для християн радянського періоду пісня «Привет вам Христово цветущее племя» відіграла приблизно таку ж роль як «Вставай страна огромная» для Союзу чи «Ой у лузі червона калина» для українських патріотів. Доля автора слів тільки підсилює цей «Привет». Микола Храпов в двадцятирічному віці був засуджений на 12 років за свою віру, в загальній же кількості в місцях абсолютно непривітних провів чверть століття. Мені подобається ця пісня. В ній є висока поезія, характер, готовність стояти за свої цінності не зважаючи на саму що не є смерть. Адже гнали, гноїли, одним словом нищили, тих, хто співав подібне, знатно. За вдалу і, я би сказав, геніальну мелодію треба дякувати Веніаміна Креймана. Нажаль, я не знайшов в інтернеті виконання, яке сподобалося би на 100%. Хотілося би гарного хору і симфонічного оркестру, але зі всього, що є, найбільше торкається поки що фортепіанний акомпанемент для хору.
Олег Калабський.
Тиха ніч…
Про те як “Тиха ніч” зупинила воєнні дії і про те як цей гімн був написаний.
Олег Калабський.
Скоро, дуже скоро ми побачимо Христа!
Казав Мартін Лютер, що він не давав би служіння пастора тим, хто не розуміє важливість музики. Думаю, він би пишався Андреєм Краучом (не плутати з англійським двохметровим футболістом Пітером Краучом чи з будь яким іншим Андрійом). Андрей – афроамериканський пастор, який має зірку на алеї слави Голівуду, номінації на Оскар, перемогу в Гремі і так далі і так далі. Та що там номінації? Андрей має переклад своєї пісні на українську. Вже в 90-х Soon oh very soon стала «Скоро дуже скоро ми побачимо Христа». Не знаю, хто перекладав, але ви вже тоді слухали круту музику Ну, а я, ще дитиною полюбив цей госпел у виконанні своєї мами).
Олег Калабський.

Цей голуб мені знайомий з дитинства.
Один друг сім’ї ще з 90-х, нашивав його на сидіннях свого кожного автомобіля, як символ Святого Духа. От взнав, що це логотип християнського лейблу Maranatha! music. Починаючи з 70-х вони випустили багато дійсно якісного християнського року. Гітарні партії Lighter side of darkness нагадують мені стиль мого улюбленого Марка Нопфлера. Хоча ця пісня вийшла раніше, аніж про Нопфлера взнав світ).
Олег Калабський.
“Сюда в Церковь и позовешь священника.”
– Пьеро, послушай меня, я скажу тебе нечто важное. Значит так. Нам нельзя ходить по улице вместе как раньше. Ты пойдешь сзади, будешь держать Даниеля за руку, ни в коем случае не отпускай его. Держись в десяти метрах от меня. Как отсюда до той колоны. Понимаешь? Но если я не позову, если я тебя не позову, не подходи. Если вдруг, ты увидишь, что меня окружили люди, не подходи ко мне и не плачь. Сразу переходите на другую сторону.
– А куда мы пойдем?
– Сюда в церковь и позовешь священника.
«Взвесь весь риск», 1960.
«Я уже упоминал, что ранние христиане в римском обществе спасали покинутых детей, забирая их к себе домой и воспитывая их, как своих собственных».«К середине и концу четвертого века строительству орфонаторий способствовали св.Василий в Кесарии и св.Иоанн Златоуст в Константинополе. Обычно орфанотории строили под покровительством соборов, иногда вместе с другими приютами. В двенадцатом веке некоторые религиозные ордена, которые возникли во времена Крестовых походов, создавали приюты для брошенных детей и сирот. Одной из таких групп был Орден Святого Духа. К концу тринадцатого века этот орден заведовал более, чем восемьюстами детскими домами. О сиротах в средние века заботились также многие монастыри. В течении столетий детские дома, поддерживаемые христианской благотворительностью, продолжали распространяться по всей Европе. Многие детские дома были основаны и управлялись отдельными христанами. В 1836 г. Георг Мюллер основал в городе Бристоле дом для тридцати девочек-сирот. Мюллер считал, что им нужна христианская любовь и образование. Его дело скоро распространилось на другие британские города. Ко времени его смерти в 1898 г. в многочисленных приютах, существовавших исключительно на добровольные пожертвования, воспитывалось более восьми тысяч детей» – Альвин Дж. Шмидт «Как христианство изменило мир» c. 116-117.
Ну і Вентура з Бельмондо, як завжди манефік.
Олег Калабський.


Томаш Оскар Сосновський.
Томаш Оскар Сосновський народився в Новомалині, біля Острога, і Нетішина, звичайно)) Т.О.С. – скульптор-геній, як на мене, і не тільки як на мене. Його ім’я відоме в усьому світі, Італії зокрема. “Головне місце у творчості митця займають скульптури на біблійну тематику. Можна сказати, що в цей час змінюється творчий орієнтир майстра — від пошуків ідеальної форми до пошуків художніх засобів втілення ідеальної духовної суті”
Тому що Україна цікава та ще й під боком.
Олег Калабський.

