Керівний склад МВУ ім.Марцинковського разом з іншими працівниками вищої та середньої освіти, релігійними діячами та представниками громадськості, прийняли участь в обговоренні перспектив духовно-морального виховання при МОН України.

4 березня відбулася зустріч Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета з представниками Громадської ради, щоб обговорити можливість подальшої співпраці у сфері духовно-морального виховання учнів. Міністр подякував для ВРЦіРО та Громадської ради за активну участь, а також підкреслив важливість подальшого діалогу між державою та релігійною спільнотою.  

Одним з головних питань залишається впровадження предметів духовно-морального спрямування в класах середніх шкіл. Як зазначають вчителі, викладання предметів духовно-морального спрямування (почасти «Християнська етика») діють виключно позитивно на учнів: покращується їхня поведінка, самі учні зацікавлені у даних предметах.

Представники громадської ради переконані: незважаючи на спротив окремих заангажованих кіл, які «відпрацьовують гранти», такі предмети необхідно впроваджувати. Як стверджує професор Острозької академії В.Жуковський «українці, платники податків, які на 80% ідентифікують себе християнами, мають право, щоб за їхній кошт дітей навчали предметам духовно-морального спрямування». 

За результатами зустрічі було ухвалено:

  • План діяльності на 2021 рік;
  • Звернення до МОН України, з пропозицією створити Робочу групу з опрацювання питань моральної освіти.